FOODOLOGY

Znojmo – hlavní město dovolených…

Po loňském úspěchu programu Znojmo zadax poběží jeho nabídka ve městě i letos

Oč se vlastně jedná?
Program vznikl na podporu podnikatelů v rámci spolupráce zástupců města Znojmo a Znojemské Besedy. Je velice jednoduchý, o to víc však lákající a inspirující. Pokud návštěvníci města i sami Znojemáci podpoří některý z místních hotelů, kaváren či vináren a utratí tam jistou, nijak závratnou sumu, získají v období mezi prvním červnem a třicátým zářím volný vstup atraktivních expozic městských památek nebo prohlídku města. Navštívit tak mohou kupříkladu znojemské podzemí, radniční věž, expozici pivovarnictví či již zmíněnou prohlídku Znojma. A sice zadax – to jest bez placení vstupného.

Podpora turizmu v atraktivní destinaci udržela mnoho podniků při životě a do města loni přilákala stovky turistů. Zájem byl takový, že ca o polovinu předčil optimistické odhady organizátorů. Není také divu, cíle pro pěší výlety, cyklostezky, vodácké aktivity v Národním parku Podyjí, to je jen část možností. Ale na programu může být i třeba expozice pivovarnictví nebo Hradební opevnění.
Získání volňáska na znojemské atrakce je přitom tak jednoduché.  Stačí udělat útratu v zapojeném podniku – v gastro provozu je nejnižší hranice útraty 150 Kč, u ubytovatelů 1000 Kč a u ostatních služeb 200 Kč. Jde o celkovou částku na jedné účtence s ohledem na počet osob, kteří útratu provedli. Pomůže vám krom jiného i nálepka umístěná na vchodu do zapojených objektů. Pak už jen stačí vybrat pamětihodnost a do 5 dní uplatnit poukaz #mastozadax.  Platnost volňásků je pět dnů, takže můžete stihnout hodně.

Po celý čas proběhne také řada kulturních programů, jako Znojmo žije divadlem od 17. do 22. srpna za účasti vyhlášených divadelních souborů.  Předvedou se také programy spojené s kulinárními ikonami města. Slavnosti okurek 6. srpna od 9.30 hodin, nebo 7. srpna Pivní slavnosti přímo v areálu pivovaru.
Jak vidno, město má mnoho co nabídnout. Takže pokud se ani letos nechystáte k moři, vyrazte na jih Moravy do Znojma. Bude se vám tam líbit!

Detailní podmínky projektu jsou ke zhlédnutí na znojmozadax.cz

23. 6. 2021

Daily Meal

všechny novinky

Hody pod pod okny Primase českého

Jakkoliv Masopust ztratil mnoho ze svého významu, jeho až bujaré oslavy trvají

Italské námluvy při svíčkách

O tom, jaká má být noc lásky vědí asi nejvíce Italové

S Itálií v krvi

Denně chystá Tomáš Mykytyn tradiční, stále však živé pecky italské kuchyně v historickém podzemí měšťanského domu na Starém Městě

Daily Drink

všechny novinky

České pivo se neztratilo

Osm set osmdesát piv z dvou stovek pivovarů osmnácti zemí

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu