FOODOLOGY

Znojmo – hlavní město dovolených…

Po loňském úspěchu programu Znojmo zadax poběží jeho nabídka ve městě i letos

Oč se vlastně jedná?
Program vznikl na podporu podnikatelů v rámci spolupráce zástupců města Znojmo a Znojemské Besedy. Je velice jednoduchý, o to víc však lákající a inspirující. Pokud návštěvníci města i sami Znojemáci podpoří některý z místních hotelů, kaváren či vináren a utratí tam jistou, nijak závratnou sumu, získají v období mezi prvním červnem a třicátým zářím volný vstup atraktivních expozic městských památek nebo prohlídku města. Navštívit tak mohou kupříkladu znojemské podzemí, radniční věž, expozici pivovarnictví či již zmíněnou prohlídku Znojma. A sice zadax – to jest bez placení vstupného.

Podpora turizmu v atraktivní destinaci udržela mnoho podniků při životě a do města loni přilákala stovky turistů. Zájem byl takový, že ca o polovinu předčil optimistické odhady organizátorů. Není také divu, cíle pro pěší výlety, cyklostezky, vodácké aktivity v Národním parku Podyjí, to je jen část možností. Ale na programu může být i třeba expozice pivovarnictví nebo Hradební opevnění.
Získání volňáska na znojemské atrakce je přitom tak jednoduché.  Stačí udělat útratu v zapojeném podniku – v gastro provozu je nejnižší hranice útraty 150 Kč, u ubytovatelů 1000 Kč a u ostatních služeb 200 Kč. Jde o celkovou částku na jedné účtence s ohledem na počet osob, kteří útratu provedli. Pomůže vám krom jiného i nálepka umístěná na vchodu do zapojených objektů. Pak už jen stačí vybrat pamětihodnost a do 5 dní uplatnit poukaz #mastozadax.  Platnost volňásků je pět dnů, takže můžete stihnout hodně.

Po celý čas proběhne také řada kulturních programů, jako Znojmo žije divadlem od 17. do 22. srpna za účasti vyhlášených divadelních souborů.  Předvedou se také programy spojené s kulinárními ikonami města. Slavnosti okurek 6. srpna od 9.30 hodin, nebo 7. srpna Pivní slavnosti přímo v areálu pivovaru.
Jak vidno, město má mnoho co nabídnout. Takže pokud se ani letos nechystáte k moři, vyrazte na jih Moravy do Znojma. Bude se vám tam líbit!

Detailní podmínky projektu jsou ke zhlédnutí na znojmozadax.cz

23. 6. 2021

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie