FOODOLOGY

Tresčí hody v Kampa Parku. Tentokrát s belugou, zelím a kaší

Už popáté se do restaurace Kampa Park vrací speciální menu z tresky polární. K mání bude až do dubna.

Tradičním úvodem do nové sezóny je v Kampa Parku menu z tresky polární. Šéfkuchař Marek Raditsch pokaždé přijde s originálními recepty, které přinesou na lahodnou rybu nový pohled. Letos hosté známého pražského podniku mohou ochutnat tresku polární s kořením vadouvan, kaší ze zakysané smetany, mladým zelím, čočkou beluga a máslovou omáčkou.

Doprovázející vstupy v hlavním chodu tentokrát všechny pocházejí z pevniny. Sousto je jemnější, hladší, zelí přidává mladistvou živost, smetana nepatrně vzrušuje nakyslým podtextem. Vadouvan, jakési francouzské curry, nastavuje v doběhu lehkou exotickou stopu. Tato úprava se poněkud vzdálila úpravám tresky z minulých let a je odvážnější.

Při premiérovém menu v roce 2014 v Kampa Parku podávali tresku s ragú ze zeleného chřestu a fava fazolek, s bramborovým fondantem a kaviárovou omáčkou beurre blanc. Jemné ladění tehdy nechalo masu maximum prostoru, bylo mu průvodcem galantním, ne však upozadněným.

V roce 2015 pečenou tresku polární doprovodilo ragú ze zelené čočky, omáčka ze srdcovek a lyonské brambory. Omáčka z mušlí přidala rybě něco mořského důrazu, zatímco čočka se moudře držela ve druhém plánu.

Předloni měla treska ekipu v podobě celeru pečeného v soli, křupavého kadeřávku a omáčky z raků a loni treska na Kampu připlula se slávkami, křupavým baby špenátem a bramborovou omáčkou s libečkovým olejem.

Jak se na pět variací dívá autor receptur Marek Raditsch? „Řekl bych, že varianty příprav jsou stále propracovanější. Hosté si hodně chválili tresku s ragú ze zelené čočky. Jestli se ptáte na to, který recept se nejvíc líbil mně osobně, potom jsou to hned dva. Shodně s hlasem lidu ten z roku 2015, tedy s čočkou a srdcovkami. A potom ten letošní s belugou, smetanou a vadouvanem.“

Pokud jste tresku ještě neokusili, nenechte si to letos ujít. Treska bude v Kampa Parku k mání zhruba do začátku dubna.

26. 2. 2018

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie