FOODOLOGY

Zelené pivo

Starobrno slaví Velikonoce. Opět zeleným pivem

Potřinácté pivovar Starobrno letos připravil várku zeleného speciálu.

Zelený čtvrtek pivovar Starobrno oslaví svým tradičním způsobem. Potřinácté budeme s údivem sledovat, kterak se z píp ve vybraných restauracích povalí do sklenic zelený proud populárního velikonočního speciálu. Abychom byli potřinácté překvapeni, jak báječně zelené pivo chutná.

Za pozornosti snad všech zaměstnanců pivovaru byla letos 9. února potřinácté nasazena a uvařena várka piva, které si, jakkoliv pivu nepodobné, získalo mnoho příznivců. Dokonce tolik, že ho k dispozici velikonočním pijákům bude 4,2 tisíce hektolitrů v Čechách a 500 na Slovensku.

V čem se ukrývá tajemství barvy a chuti zeleného? V pečlivě vybraných surovinách, unikátní technologii, speciálním koncentrovaném výluhu z více druhů bylin a likéru, který se přidává jako poslední.

Pokud se na Zelený čtvrtek ocitnete v Brně, užijte si fenomén piva, které ovládne město. V Pivovarské restauraci vypukne bujará slavnost s mnoha koncerty, do přízračného zeleného světla bude oděn i Špilberk, socha Jošta i orloj na náměstí Svobody. Město bude i letos křižovat velepopulární Šalina Pub, samozřejmě se zeleným pivem na palubě.

A jinde? V rámci republiky se mohou s velikonočním speciálem pomazlit ve stovkách restaurací. Za výpočet neručím, ale do osmi stovek jich nebude moc chybět!

28. 3. 2018

Daily Meal

všechny novinky

Hody pod pod okny Primase českého

Jakkoliv Masopust ztratil mnoho ze svého významu, jeho až bujaré oslavy trvají

Italské námluvy při svíčkách

O tom, jaká má být noc lásky vědí asi nejvíce Italové

S Itálií v krvi

Denně chystá Tomáš Mykytyn tradiční, stále však živé pecky italské kuchyně v historickém podzemí měšťanského domu na Starém Městě

Daily Drink

všechny novinky

České pivo se neztratilo

Osm set osmdesát piv z dvou stovek pivovarů osmnácti zemí

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu