FOODOLOGY

Rodriguez vs. Ferretto

Šéfkuchařské války pokračují. V Bellevue bojuje Rodriguez s Ferrettem

Hosté restaurace na Smetanově nábřeží mohou opět porovnávat krásy francouzské a italské kuchyně v podání dvou známých šéfkuchařů

Restaurace Bellevue navázala na tradici „hvězdných“ válek, během nichž se v její kuchyni odehrává souboj známých šéfkuchařů. Tentokrát se do 8. dubna střetává Walter Ferretto s Hervém Rodriguezem. Hosté tak budou opět moci okusit v přímém srovnání specifika dvou z nejlepších kuchyní glóbu, francouzské a italské, v provedení velkých kuchařů oceněných hvězdou průvodce Michelin.

Hervé Rodriguez pochází z Dijonu, nicméně kuchařské zkušenosti sbíral po celé Evropě. Je majitelem pařížské restaurace MaSa a v Bellevue se již představil v souboji se šéfkuchařem Carlem Bernardinim. Walter Ferretto vlastní restauraci Il Cascinalenuovo v piemontské Isola D´Asti spolu se svým bratrem. Proslavili se hlavně neotřelým a občas až troufalým přístupem k tradiční italské kuchyni.

Na každém talíři se objeví kreace od obou mistrů kuchařského řemesla, přičemž každý z nich připravil pět chodů. Návštěvníci Bellevue budou vybírat třeba mezi foie gras se sépií, úhořem a bottargou, která se postaví proti kachně s jeruzalémským artyčokem, brokolicí a pastinákem. Budou moci porovnat i mezi dvěma verzemi atlantické tresky – jednou s dýní mučenkou a jasmínem a podruhé s květákem, fenyklem, zázvorem a rizotem carnarolli. Vrcholem bude souboj hlavních chodů, v němž se utkají kachní prso s lilkem, hřiby a yuzu s hovězím sirloinem, jarní zeleninou a sladkokyselou omáčkou.

Ke každému chodu je doporučeno odpovídající víno. Hosté na závěr rozhodnou, kdo se stane vítězem.

5. 4. 2016

Daily Meal

všechny novinky

Hody pod pod okny Primase českého

Jakkoliv Masopust ztratil mnoho ze svého významu, jeho až bujaré oslavy trvají

Italské námluvy při svíčkách

O tom, jaká má být noc lásky vědí asi nejvíce Italové

S Itálií v krvi

Denně chystá Tomáš Mykytyn tradiční, stále však živé pecky italské kuchyně v historickém podzemí měšťanského domu na Starém Městě

Daily Drink

všechny novinky

České pivo se neztratilo

Osm set osmdesát piv z dvou stovek pivovarů osmnácti zemí

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu