FOODOLOGY

Hotel Imperial (Šéfkuchaři vaří s Klasou)

Šéfkuchaři vaří s Klasou: česká klasika na vysoké úrovni

Další pokračování regionálních večeří Šéfkuchaři vaří s Klasou, jehož spolupořadatelem je portál Foodology, se konalo 22. září v Karlových Varech.

Za místo pro pořádání další z večeří Šéfkuchaři vaří s Klasou byla zvolena mimořádná stavba Hotelu Imperial. Jak by také ne, vždyť tamním prostředím byly nadšeny celebrity, jejichž jména dodnes zvoní tónem ryzího kovu. V oslovujícím prostředí mile starosvětského, noblesního Clubu Imperial se odvíjel nový koncept ve smyslu formy, a sice banket. Elegance prostoru, efektní založení a bezchybná práce obsluhy spoluvytvořily pro menu tu nejlepší atmosféru. Jako by zde stále byla přítomna celá ta plejáda veleslavných hostí, počínaje Jeho Carskou Výsostí princem Alexandrem Romanovem přes Mary Pickfordovou, Douglase Fairbankse nebo José Raúla Capablancu až po Mohameda Hamidullaha Khana Nawaba, maharadžu z Bhópálu.

Kuchaři se s tématem vypořádali chytře. Připravili menu jednodušší, počtem chodů ne tak eklektické, ovšem co do zpracování surovin a jejich výběru z nabídky Klasy vrcholně naplňující očekávání hostí. Martin Ludvík, šéfkuchař hotelu, a jeho zástupce Jan Ernest nešli do experimentů, opřeli se o zkušenosti u Martina Ludvíka už patnáctileté. Zvolili českou klasiku.

Na zpracování se zřetelně odrazila skutečnost, že se oba kuchaři při běžném provozu hotelu potkávají dnes a denně s přípravou pro čtyři gastronomické subjekty. Není proto téměř nic, co by je na akcích tohoto rozměru překvapilo. Jak se před hosty postupně objevovaly jednotlivé chody, ustrojené citlivě s ohledem na zpracování suroviny, nálada u jednotlivých stolů se vždy o stupínek zvedla. Menu se skládalo z těchto chodů:


– Pralinka z čerstvého sýra, sušený tomat, žervé (Mlékárna Kromilk)

– Marinovaný pstruh (pstruh, filet z rybářství Kolář), rukola, cibulka, okurka

– Variace z Vodňanské kachny (Vodňanská kachna), bramborové noky (brambory z Blanické bramborárny), jablečné zelí, karlovarský knedlíček a zelenina

– Čokoládový fondant, tvarohový krém a jahody (smetana Bohemilk, tvaroháček smetanový z Polabských mlékáren, jahodová dřeň od Agrimexu Vestec)


O první večeři Šéfkuchaři vaří s Klasou v Táboře čtěte zde

O druhé večeři Šéfkuchaři vaří s Klasou ve Zlíně čtěte zde

Zdánlivou prostotu meníčka vyvážila vnímavost pro české receptury při zpracování. Volba právě této sestavy byla vpravdě promyšlená. Však také nálada během večera byla znamenitá, čehož byly dokladem četné pozitivní komentáře hostí. Kladně byla vnímána rovněž forma banketu s pečlivou a vstřícnou obsluhou na vysoké úrovni, znalou popsat každý chod do posledního detailu, která vzbuzuje v hostech příjemný pocit, že je o něj pečováno s maximálním nasazením.

Jakkoliv stojí Klasa doposud na okraji zájmu šéfkuchařů, pokud se do přípravy menu s jejími produkty pustí, znamená to vždy nadstandardní výkon. Tak tomu bylo i v případě Clubu Imperial. Již zmíněná mimořádná dispozice s ojedinělým interiérem, evokujícím pro večer to nejlepší rozpoložení, přispěla nemalým dílem. Znovu se tak potvrdilo, že večeře je vždy komplexem prožitků, přičemž jídlo je sice jeho nejvýznamnější, nikoli však jedinou komponentou.

20. 10. 2016

Daily Meal

všechny novinky

Česká kuchyně stoupala k nebi

Původními surovinami v současných úpravách kontroval jedinečné kráse Prahy Pavel Býček

Ze zlatého fondu české kuchyně

Nejen znovuotevření restaurací či vznik nových, do dění se vracejí i osvědčené prezentační programy

Svijanské slavnosti po třiatřicáté

Slavnosti jsou krom oslav piva, léta a radosti také příslibem naděje

Daily Drink

všechny novinky

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie

Vše o vinařství světa ve Valticích

Jedním z prvních dvou vzdělávacích projektů o vinohradnictví a vinařství začala Vinařská akademie Valtice