Rizota, špaldota i kuskusy. LeGracie proniká na trh s hotovými jídly
Simona Hošnová založila společnost, která jde na gastronomii jednoduše.
Vaření s radostí, nezabírající mnoho času a chutné konečné výstupy prokazatelně z výborných surovin, to vše se dá vyčíst z názvu společnosti LeGracie. Její zakladatelka Simona Hošnová si u vědomí, kolik času tráví ženy u sporáku, vytkla za cíl takový stav změnit. A když už se do věci pustila, tak z gruntu. Připravila a odzkoušela různé směsi ze sušených komponent odborně připravených renomovanými firmami. Sama vytvořila kombinace směsí, u firem zajistila jejich namíchání a přípravu z prověřených surovin té nejvyšší jakosti, nechala vyrobit veselé ambaláže. Výsledkem je řada jídel vyžadujících minimální úpravu a zabírajících minimum času na přípravu.
Lehké, chuťově atraktivní, jiné. Takové jsou kombinace jídel pod etiketou LeGracie. K mání jsou polévky (třeba Umbrie, Avena nebo Dolce), rizota s červenou řepou a skořicí či se dvěma druhy paprik, špaldota či kuskusy. Zapomenout nelze ani na podařené směsi pro jídla sladká, například štrůdl s mámivou vůní skořice.
Leckdy nečekané kombinace luštěnin, obilovin, zeleniny a semínek skýtají krom uvedených výhod další bonusy. A sice v podobě efektních příloh v restauracích, kde kuchyně není hlavním tématem. Tam by se svými produkty Hošnová ráda pronikla. Třeba takovým rizotem Sicilia s grilovaným lososovitým pstruhem a bazalkovými rajčaty, které připravil spolu s pár dalšími recepturami z LeGracie šéfkuchař táborské restaurace Goldie Martin Svatek. Není to na získání hvězdy, ale správně připravený pokrm dokáže za sebou nechat řadu restaurací s plnohodnotnou kuchyní a meníčkem na šest stránek. Takový byl jeho poznatek.
Při přípravě doporučuje autorka receptur Hošnová používat ten nejkvalitnější olivový olej, jiný nemusí mít v konečném vyznění kýžený efekt. Pokud budete přidávat koření, zejména sůl, je lepší učinit tak na začátku. Před koncem vaření už chuť jídla nedohoníte.