FOODOLOGY

Hokejová bitva. Plzeň, Krušovice, nebo Staropramen?

Mistrovství světa v hokeji zažije i trochu jiné souboje než ty na ledě. Pivovary Pilsner Urquell a Krušovice se podělily o exkluzivitu na rozjíždějícím se šampionátu, který se koná v Praze a Ostravě. Krušovický ležák Saaz Late si to tak rozdá se Zlatou várkou Prazdroje. Do pivní bitvy se navíc zapojí Staropramen a Ostravar.

Pilsner Urquell patřící pivovarnické skupině SABMiller je tradičním partnerem českého hokeje, takže tam, kde bude po dobu šampionátu doma Český svaz ledního hokeje, poteče Prazdroj. Na Klubovém patře v lóžích Mezinárodní hokejové federace se budou pít Krušovice spadající pod nizozemskou skupinu Heineken.

V pražské O2 Aréně navíc nabídku piva doplní Staropramen, zatímco ve vítkovické ČEZ Aréně se bude navíc čepovat Ostravar, tedy produkty pivovarů patřících severoamerické skupině Molson Coors. Obě značky totiž mají v halách uzavřeny dlouhodobé smlouvy.

Před stadiony v obou městech vzniknou také fazóny, v metropoli jedna s tankovými Krušovicemi, druhá s ležákem z Plzně. Fanzóna s Prazdrojem se objeví rovněž v blízkosti ČEZ Arény ve Vítkovicích.

Na scéně se tak objeví tři pivovarské skupiny. O urputnosti jednání svědčí to, že přes možnost čepovat svá piva v hale musí Staropramen i Ostravar odstranit všechny uvnitř umístěné poutače a reklamy, navíc pivo bude podáváno v anonymních pohárcích bez loga pivovaru.

5. 5. 2015

Daily Meal

všechny novinky

U plotny vědec aneb Jan Kaplan

Story jak pro Hollywood. Nestává se totiž často aby se kuchařem stal antropolog

Grandhotel Pupp vylétne na pražské nebe

Během dvou prodloužených víkendů – od 7. do 10. září a 14. až 17. září mohou pražští mlsní – a nejen oni – zažít už zavedenou tradici Dinner in the Sky

Jak na vedro? Přes koktejly

Na odvážný recept pro osvěžení v horkém létě zve hotel Four Seasons

Daily Drink

všechny novinky

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie