FOODOLOGY

Hokejová bitva. Plzeň, Krušovice, nebo Staropramen?

Mistrovství světa v hokeji zažije i trochu jiné souboje než ty na ledě. Pivovary Pilsner Urquell a Krušovice se podělily o exkluzivitu na rozjíždějícím se šampionátu, který se koná v Praze a Ostravě. Krušovický ležák Saaz Late si to tak rozdá se Zlatou várkou Prazdroje. Do pivní bitvy se navíc zapojí Staropramen a Ostravar.

Pilsner Urquell patřící pivovarnické skupině SABMiller je tradičním partnerem českého hokeje, takže tam, kde bude po dobu šampionátu doma Český svaz ledního hokeje, poteče Prazdroj. Na Klubovém patře v lóžích Mezinárodní hokejové federace se budou pít Krušovice spadající pod nizozemskou skupinu Heineken.

V pražské O2 Aréně navíc nabídku piva doplní Staropramen, zatímco ve vítkovické ČEZ Aréně se bude navíc čepovat Ostravar, tedy produkty pivovarů patřících severoamerické skupině Molson Coors. Obě značky totiž mají v halách uzavřeny dlouhodobé smlouvy.

Před stadiony v obou městech vzniknou také fazóny, v metropoli jedna s tankovými Krušovicemi, druhá s ležákem z Plzně. Fanzóna s Prazdrojem se objeví rovněž v blízkosti ČEZ Arény ve Vítkovicích.

Na scéně se tak objeví tři pivovarské skupiny. O urputnosti jednání svědčí to, že přes možnost čepovat svá piva v hale musí Staropramen i Ostravar odstranit všechny uvnitř umístěné poutače a reklamy, navíc pivo bude podáváno v anonymních pohárcích bez loga pivovaru.

5. 5. 2015

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie