FOODOLOGY

V roce 2011 převzal s velkým nadšením zlaté medaile v budově londýnské Guildhall, City of London starší obchodní sládek pivovaru Plzeňský Prazdroj Václav Berka.

Odborníkům nejvíc chutná Birell

Zlato a stříbro v kategorii nealkoholických piv získalo na prestižní mezinárodní soutěži The International Brewing Awards ve Velké Británii nealko pivo Birell.

První místo obsadila polotmavá varianta Birellu, druhou příčku pak Birell Světlý. Kouzlo Birellu, který uchvátil porotce, spočívá ve využití speciálních pivovarských kvasinek, které produkují minimum alkoholu. Jsou zcela jiné než ty, které se používa­jí k výrobě ostatních značek.

Britská pivní soutěž je nejstarší na světě, ceny uděluje od roku 1886. Ocenění má o to větší váhu, když si vezmeme, že do letošního ročníku The International Brewing Awards přihlásily pivovary z 50 zemí světa 841 různých piv. Ta posuzovalo 36 pivovarských odborníků ze 16 zemí šesti kontinentů, kteří se musí shodnout vždy na tom nejlepším. To znamená, že v každé z 10 hlavních kategorií je udělena pouze jedna zlatá, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile.

Vpravdě mimořádná ocenění míří do společnosti Pilsner Urquell po čtyřech letech podruhé. V roce 2011 získal ve své kategorii – do 1,1 % ABV zlato Birell světlý. O druhé se tehdy postaral ve třídě o objemu alkoholu 5,8 – 6,9 % jiný znamenitý produkt společnosti, speciál Master Zlatý 15o.

28. 2. 2015

Daily Meal

všechny novinky

Zatím poslední Legenda výčepních je od Pinkasů

Bylo jich třináct. Jeden z nich však už bohužel odešel čepovat do nebeské hospody

Tatry vyměnil za Prahu aneb Tomáš Kohút

Když mamince chutnalo první jídlo, které kdy připravil bylo o jeho povolání rozhodnuto

Zpátky doma aneb Jan Kaplan II

Když se po pěti letech vrátil do Brna, zjistil, že právě česká kuchyně pro něj může být úskalím

Daily Drink

všechny novinky

České pivo se neztratilo

Osm set osmdesát piv z dvou stovek pivovarů osmnácti zemí

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu