FOODOLOGY

MG restaurace (Mladá Boleslav)

Nová MG restaurace se otevřela nedaleko Mladé Boleslavi. Vaří v ní Grusz

Prosvětlený podnik u letiště aeroklubu nabízí vytříbenou středomořskou kuchyni, která je bývalému šéfkuchaři pražské restaurace Aromi vlastní.

Letiště Aeroklubu Mladá Boleslav není právě adresou, kde byste ještě donedávna hledali vysokou gastronomii. Počátkem listopadu však v tamních prostorách otevřel nový stylový podnik někdejší šéfkuchař restaurací Aromi či Rocco Forte v hotelu Augustine Miroslav Grusz.

Z MG restaurace lze prosklenými stěnami pozorovat provoz na malém letišti a zároveň ocenit, kam se posunulo Gruszovo kuchařské umění. Stejně jako ve svých minulých působištích sází hlavně na kuchyni Středomoří, kterou však prokládá recepturami rozvíjejícími moderní českou kuchyni.

Na jedné straně tak Grusz nabízí zadělávané telecí dršťky s cizrnou, burratu z českého kravského mléka s rajčaty datterino a bazalkou anebo gnocchi s králičím ragú, brokolicí a fondue ze sýra taleggio. Na druhé straně je k mání vývar z perličky s hráškem a mrkví či velezajímavý pečený hřbet z jelena s makovým nákypem, švestkovou omáčkou a salátem z řapíkatého celeru. Na menu nechybějí ani nápaditě upravené ryby, jako grilovaný sumec s fazolemi cannellini, brokolicí a jeruzalémskými artyčoky.

Gruszův vnímavý přístup k tvorbě vlastních receptů se odráží i v pečlivém výběru surovin a precizní přípravě pokrmů. Když si navíc vyberete den, kdy se na letišti konají akrobatické závody, nebo si po obědě v MG restauraci zajdete do letos otevřeného leteckého muzea Metoděje Vlacha, bude vám zajímavý kulinářský počin u Mladé Boleslavi rázem dávat smysl ještě víc.

Profesní příběh Miroslava Grusze čtěte zde

11. 11. 2015

Daily Meal

všechny novinky

U plotny vědec aneb Jan Kaplan

Story jak pro Hollywood. Nestává se totiž často aby se kuchařem stal antropolog

Grandhotel Pupp vylétne na pražské nebe

Během dvou prodloužených víkendů – od 7. do 10. září a 14. až 17. září mohou pražští mlsní – a nejen oni – zažít už zavedenou tradici Dinner in the Sky

Jak na vedro? Přes koktejly

Na odvážný recept pro osvěžení v horkém létě zve hotel Four Seasons

Daily Drink

všechny novinky

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie