FOODOLOGY

Cafe

Nespresso Grands Crus obohacují horké doteky Brazílie

Kolekce káv Nespresso Grands Crus dostala nový přírůstek.

Zlatozelená kapsle ukrývá „malou kávu“, jak se název Cafezinho do Brasil překládá. Jde o velice silnou směs plnou emocí. Nápoj v sobě koncentruje všechno, co Brazilci na kávě milují. Je sametově hladká, hořká s výrazným puncem po pražení. Tyto vlastnosti nejlépe splňuje použitá Arabica ze státu Espirito Santo, kde její profil pomáhá formovat vlhký vítr od moře.

Na základě zkušeností tamních farmářů a díky pečlivému zpracování zrn – všechna jsou například sbírána bez dotyku se zemí – se zrodila příjemně nahořklá směs vybraných káv Arabica z jižní Brazílie intenzity 9, doplněná zrny nasládlé odrůdy Bourbon. Sametová textura v šálku bohaté valéry chutí, kde nečekané tóny vlašských ořechů a santalového dřeva podtrhují nezvyklé tóny bylin, které připomínají tymián či rozmarýn. Doporučená velikost podávání je Espresso (40 ml), ale jako u každé kávy i zde existují nejrůznější variety. Třeba Brigadeiro Cappuccino s mlékem a omáčkou doce de leite, nebo Ginger Coconut Brazilian Delight. Ta je se zázvorovým a kokosovým sirupem, čerstvým zázvorem a kokosovovou vodou. Limitovaná Edice Grand Cru Cafezinho do Brasil bude dostupná do vyprodání zásob a její prodej začal v pondělí 29. srpna 2016.

12. 9. 2016

Daily Meal

všechny novinky

U plotny vědec aneb Jan Kaplan

Story jak pro Hollywood. Nestává se totiž často aby se kuchařem stal antropolog

Grandhotel Pupp vylétne na pražské nebe

Během dvou prodloužených víkendů – od 7. do 10. září a 14. až 17. září mohou pražští mlsní – a nejen oni – zažít už zavedenou tradici Dinner in the Sky

Jak na vedro? Přes koktejly

Na odvážný recept pro osvěžení v horkém létě zve hotel Four Seasons

Daily Drink

všechny novinky

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie