FOODOLOGY

Láska na kari – sto chutí, jedna vášeň

Gurmánskou romanci nabitou chutěmi a vůněmi servíruje film režiséra Lasseho Hallströma Láska na kari. Elegantní a vybraná francouzská gastronomie se v něm střetává s pikantní a vášnivou kuchyní v barvách Indie. A to vše pod dohledem producentů Stevena Spielberga a Oprah Winfrey.

Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva rozdílné světy chutí v jedné kuchyni tvoří podhoubí pro kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. „Od první chvíle, kdy jsem si přečetla scénář, jsem věděla, že tenhle film chci produkovat. Jídlo pomáhá mísit různé kultury a dává nám schopnost zasáhnout do života druhých.“ konstatuje Oprah Winfrey.

Láska na kari je dalším důkazem, že gastronomie je pevnou součástí kultury. Romantický snímek, který vydává Bontonfilm na DVD a v němž jídlo hraje jednu z ústředních rolí, nabízí nejen noblesní zábavu, ale i příklad, jak se s gastronomií popasovat coby tématem. Vkusně a na úrovni o galaxie vzdálené tomu, co se nám dnes v segmentu tuzemské produkce nabízí.

20. 1. 2015

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie