FOODOLOGY

Dny českého piva: Svijany vsadí na Dux, Březňák na třináctku

Pátý ročník velkého pivního svátku se koná od 27. září do 1. října.

Při příležitosti letošních dnů českého piva uvařily speciální várky atraktivních speciálů sládci nejméně tuctu pivovarů. Mezi nimi i Petr Menšík ve Svijanech, jehož esem se má stát speciální světlé pivo Dux. Plný a hutný, ale současně také hladký a jemný speciál patří s 5,5 procenty alkoholu mezi silnější piva barvy tmavého jantaru. Na čepu bude pouze po dobu konání dnů českého piva ve zhruba 170 vybraných restauracích, kde se čepuje svijanské pivo.

I když pivovar zatím nepočítá s jeho stálým zařazením coby třinácté položky svého portfolia, obliba u pijáků během oslav může tento fakt změnit.

Originální Märzen je zase příspěvkem velkobřezenského pivovaru. Speciální polotmavý „březňák“ s obsahem alkoholu 5,5 procenta a stupňovitostí 13,2 připravili potřetí v řadě. Pyšní se plnou chutí a příjemnou intenzivní hořkostí s jemnými karamelovými tóny. Pro oslavy uvařili sládci 700 hektolitrů a k mání bude ve vybraných restauracích.

Dny českého piva pořádá od roku 2013 Český svaz pivovarů a sladoven. Akci zahájil 26. září přípitek na Svatováclavské slavnosti v Praze a symbolické naražení sudu ležáku, který zvítězil v soutěži České pivo 2017. Akce, které se letos účastní téměř čtyři desítky pivovarů, má za cíl zpomalit propad točeného piva na úkor lahví, plastů a plechovek a vrátit české hospodě její nezastupitelné místo ve společnosti, které jí historicky patří.

27. 9. 2017

Daily Meal

všechny novinky

U plotny vědec aneb Jan Kaplan

Story jak pro Hollywood. Nestává se totiž často aby se kuchařem stal antropolog

Grandhotel Pupp vylétne na pražské nebe

Během dvou prodloužených víkendů – od 7. do 10. září a 14. až 17. září mohou pražští mlsní – a nejen oni – zažít už zavedenou tradici Dinner in the Sky

Jak na vedro? Přes koktejly

Na odvážný recept pro osvěžení v horkém létě zve hotel Four Seasons

Daily Drink

všechny novinky

Poetická zastávka ve chvatu velkoměsta

Sotva překročíte práh vchodových dveří, uřícený hektický svět metropole třetího milénia jakoby kamsi zmizel

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie