FOODOLOGY

Konfitované kachní raviolo v celerovo-kardamomové omáčce s rozinkovým ragú a lískovými oříšky (CottoCrudo)

CottoCrudo vytahuje trumf. Leonardo připravil nové menu

Nový šéfkuchař restaurace v hotelu Four Seasons přichází s italskou kuchyní s doteky Japonska.

Po téměř čtyřech měsících, kdy vstupoval do stávající nabídky jednotlivými recepturami, vytvořil nový šéfkuchař restaurace CottoCrudo Leonardo Di Clemente kompletně vlastní menu. Vybaven zkušenostmi z rodné Itálie, Švýcarska, Velké Británie a Japonska zůstává sice věrný tradičním pokrmům – založeným na lokálních surovinách a obestřeným středomořským duchem – ale nestaví jen na nich. Přejímá a obohacuje současné trendy.

Hodně pracuje s rybami, při jejichž zpracování získal zběhlost během působení v Japonsku. Zejména v „syrové“ (k níž odkazuje slovo Crudo v názvu) části restaurace se to rybami jen hemží, neboť právě tento způsob úpravy patří v dnešní gastronomii k nejrozšířenějším trendům.

V menu se objevují neotřelé a odvážné fúze, v nichž tradiční evropské suroviny obohacují asijské vstupy a obráceně. Červené krevety se tak potkávají s kapustou, parmezánem a lískovými ořechy, tataki carpaccio z pražmy si zase dobře rozumí s lososovým kaviárem, slaninou a mandarinkovým olejem.

Ryze italské krmě pak v menu zastupuje třeba šafránové risotto s pečeným mořským vlkem, buvolí mozzarellou a hráškovým pyré. Na jídelní lístek Leonardo Di Clemente zařadil i pečenou vepřovou kotletu s lanýžovými bramborami a celerovou dauphinoise.

René Beauchamp, generální ředitel hotelu Four Seasons Prague, je dle svých slov spokojen: „Leonardo přinesl do restaurace CottoCrudo novou energii. Prolínáním tradiční italské kuchyně a inovativního přístupu k přípravě pokrmů posune koncept restaurace k novým obzorům a hostům nabídne jedinečné kulinářské zážitky.“ Od nového šéfkuchaře pak vedení očekává oživení populární restaurace s konceptem, který je na pražské gastronomické scéně ojedinělý.

11. 3. 2016

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie