FOODOLOGY

Aramark své strávníky hýčká

David a jeho krkovice, Fichtnerova kančí kroketa a pavouček od Punčocháře…

U příležitosti otevření jedné z nejmodernějších kuchyní, v nichž připravuje pokrmy poskytovatel závodního stravování společnost Aramark si užili zaměstnanci Škoda Auto nevšední událost. Ve dnech 6. – 10. září jim jako bonus spojený s několikrát posunutým otevřením nové „závodky“ uvaří čtveřice velkých osobností české gastronomické scény. Kuchaři Radek David, Marek Fichtner, Jan Punčochář a cukrář Lukáš Skála připravili pro Škodováky každý speciální menu. David se rozhodl pro fazolovou polévkou ochucenou uzenou paprikou a krkovici se špenátem podávanou s houbovými knedlíky.

Marek Fichtner je pohostil polévkou z pečeného květáku a kroketami z kančího masa s bramborovými plackami, Jan Punčochář nabídl cibulačku s modrým sýrem a variaci koprové omáčky.

Trojici kuchařů doplnil hlavní šéfkuchař Aramarku a manažer Národního týmu kuchařů Tomáš Konopka. Jeho meníčkem byl zeleninový krém s medvědím česnekem a hovězí líčka s kedlubnou na smetaně. Protože při takové parádě nesmí chybět něco sladkého, vstoupil do hry mákem plněnými knedlíky s višňovou omáčkou ještě cukrář Lukáš Skála. Navíc autoři receptur své pokrmy ve všech restauracích Škodovky zaměstnancům i sami vydali.

Jedinečný zážitek připravil poskytovatel závodního stravování spol. ARAMARK v souvislosti s několikrát odloženým otevřením ultramoderní kuchyně v automobilce. Té je vyhrazena celá dvoupodlažní budova a tamní pracovníci jsou schopni denně „vystřílet“ až pětatřicet tisíc porcí. Nápaditá ouvertura se setkala s velkým ohlasem a všichni si jak samu kvalitu jídel tak i osobní servis slavných autorů receptur chválili. Z jejich rukou podaná jídla chutnala ještě o dva tři stupínky více.

Otevření největší a nejmodernější kuchyní závodního stravování nejen v České republice, ale i v rámci Střední Evropy je nejen dárkem mladoboleslavským, ale i dalším posunem v úrovni péče gastronomických služeb v tomto segmentu.
Ve společnosti Aramark v současnosti odstravují dva a půl tisíce jejích zaměstnanců ve více než 120 restauracích na 120 000 jídel. To ji řadí mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Vydařený počin ve Škodě Auto ukázal navíc to, nakolik jí záleží na kvalitě podávaných jídel a tedy na spokojenosti každého jednoho z těch, o které pečují.

19. 10. 2021

Daily Meal

všechny novinky

Vydařené dopoledne na Novotného lávce

Jak správně stolovat a chovat se v restauraci se stává zajímavým tématem nejen pro dospělé

Dvojí život jménem Bounty

To, že není stran gastronomie široké veřejnosti kdovíjak známý nijak nesnižuje jeho věhlas

Covid se postaral i o pozitiva

Ač byla protikovidová opatření leckdy až likvidační, v pohostinství se přesto rodily nové podniky

Daily Drink

všechny novinky

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům

Tržnice v oblacích ovocných vůní

Premiérový ročník Pálenkafestu znovu odhalil dávný fenomén české gastronomie