replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Znojmo a léto patří k sobě

Že by si každý měl schovat pár dnů dovolené pro návštěvu letního Znojma je už známou skutečností

Platí to i pro rok 2022. Období mezi červnem a zářím žije město ve znamení radovánek nejrůznějšího zaměření.
Tradiční hradební pondělky pro děti, hudba u rotundy a také cimbálové muziky u Enotéky, pro které připravujeme novou scénu v prostoru bývalé loupežnické věže na ulici Hradní, to všechno a ještě desítky a desítky dalších programů čekají na ty, kdo se do Znojma v daném období vypraví.

V Jižním hradebním příkopu dopřejte dětem možnost shlédnout alespoň část celodenního programu – pohádkové vystoupení, ukázku dravého ptactva, střelbu z luku, přehlídku zbraní a zbroje, historické vojenské ležení a šermířské souboje.
Jiným místem je hudební scéna u rotundy sv. Kateřiny, na kterou se během léta program zaměří hned dvakrát. Středy jsou zasvěceny minifestivalu s názvem Playáda a koncertům menších hudebních těles. Páteční večery potom pak můžete strávit s řadou dýdžejů a bohatou porcí muziky všeho druhu. Kdykoliv během dne máte možnost výhledy na údolí řeky Dyje se sklenkou vína či některým z letních mixů jedinečné atmosféře.
Jedna z novinek letošního programu je scéna u Enotéky v prostoru bývalé loupežnické věže, která nabídne krásné prostředí historických budov pivovaru. Samotné základy věže stojí za shlédnutí, jako jedna z pouhých dvou tří ve středověké Evropě měla osmiboký půdorys. Krom jiného se tam každé úterý představí cimbálové muziky, a to nejen ze Znojemska.
Pravidelnou součástí léta ve Znojmě jsou také divadelní představení. Ve čtvrtek 18. srpna se v 17 a 19 hodin na nádvoří znojemského hradu odehraje vystoupení Divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci.
Mušketýři na Hradě – kam se mimochodem vrátil zpět pivovar – Slavnosti okurek, Šramlfest… to je několik dalších lákadel pro zážitky ve městě. Umocnění historické atmosféry prázdninového dění obstará také ponocný. Po tři večery v týdnu projde centrem a odtroubí večerku.

Mimořádnou pozornost dětí, ale i dospělých si však zaslouží Trnkova zahrada. Putovní interaktivní výstavu plnou fantazie je od května do září instalována v jedinečném prostředí Louckého kláštera ve Znojmě. Multimediální projekt oživuje stránky z knihy ilustrátora Jiřího Trnky. Malé návštěvníky čeká honička se zlomyslným kocourem a nechybí ani mluvící velryba. Příběh zapomenuté zahrady z jiných časů potvrzuje to, co Jiří Trnka ukázal světu už na výstavě EXPO 58 v Bruselu. V podobě Stromu hraček nechal všechny nahlédnout do poetiky české duše. Dá se očekávat, že děti stržené programem v Zahradě zapomenou pro ten čas na mobily a všechny nezbytnosti dneška.

Vynechat ovšem nelze ani samostatný fenomén Znojemského vinobraní. Vidět rozhodně musíte slavnostní průvod Jana Lucemburského s kejklíři a muzikanty nebo některá vystoupení známých kapel. I kdybyste proto měli do Znojma přijet opakovaně mezi devátým a jedenáctým září 2022, kdy se vinobraní koná.

Mimochodem, kořeny vinobraní leží v roce 1966 a zatím největší a nejúspěšnější proběhlo v roce 1967. Program s téměř 600 účinkujícími zhlédlo tenkrát na 110 000 návštěvníků! Přijeďte i vy a společně zkusme tento padesát pět let starý rekord překonat!

21. 6. 2022

Daily Meal

všechny novinky

Znojmo a léto patří k sobě

Že by si každý měl schovat pár dnů dovolené pro návštěvu letního Znojma je už známou skutečností

Tchajwanské ledové tříště, Chušúr jako v Mongolsku, polský bigos… a české koláčky

To všechno a mnohem více dalších dobrot ze všech stran glóbu bylo k mání na Kulaťáku

Bidfood je připraven…

Ve dnech 25. – 27. května – to je ještě dnes, probíhá na Výstavišti PVA v Letňanech významný event

Daily Drink

všechny novinky

Vše o vinařství světa ve Valticích

Jedním z prvních dvou vzdělávacích projektů o vinohradnictví a vinařství začala Vinařská akademie Valtice

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/