replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Valtická přehlídka vín slaví 22 let

Mezi stovkou zlatých etiket vybraných do Salonu vín se dají najít opravdové skvosty

Čtvrtého února 2022 otevřel své brány Salon vín s číslem 22. Jako jedenadvacetkrát předtím v ní Národní vinařské centrum, o.p.s. nabízí přehlídku stovky vín, která v vín ČR je nejvyšší národní přehlídce vín v získala nejvyšší ocenění. Vybrané etikety se stanou ve sklepení zámku ve Valticích součástí otevřené expozice Národního Salonu vín.
Komise odborníků vybraly stovku zlatých medailistů z původně 1 456 vín. Kromě zlaté série bylo dalších 251 vzorků oceněno medailí stříbrnou.

Projděme si onu zlatou stovku od pětapadesáti vinařů z Čech a Moravy. Vedle řady ostřílených medailistů – za všechny zmiňuji Znovín Znojmo, Vinselekt Miloše Michlovského a ostatní velkosběratele medailí – jsou i jiní. Daleko menší co do produkce, avšak tentokrát se jim také „zazlatilo“. Některým dokonce prémiově. Potěšující je jistě zlatá medaile pro Vinařství pánů z Lipé, a to z více důvodů. Jejich Modrý Portugal 2017 pozdní sběr, suché – Sapphire Collection potvrzuje jeden fakt. Kdysi opomíjená odrůda, která byla na vymření -mimochodem k její záchraně napomohlo i původní poslání coby odrůdy pro Svatomartinská vína – ukazuje v režii vracovského vinařství jak dobrá vína umí dát. Věřme, že premiérové zlato pro tento sklep není posledním.

Když zazní jméno ing. Jiří Kopeček, asi všem naskočí Pálava. Několikrát už s ní v Salonu na medaile dosáhl a uspěl i tentokrát. Konkrétně jde výběr z bobulí ročníku 2018. Při důsledné snaze o nejlepší výsledek školení vín a řadu bohatých zkušeností můžeme očekávat výsostně lahodné doušky.
Určitě stejně zasloužené jako lichotivé je zlato pro Víno Blatel. Dlouhodobí pěstitelé odrůdy Merlot s níž mají velký sukces a bodovali s ní i při minulém Salonu mají dnes jiného vítěze. Jejich zlatým zástupcem je tentokrát směska – Cuvée Plachty 2018 výběr z hroznů. Slovo „směska“ jsem použil záměrně. Ač se dá použít slangově i pro všechny velké kupáže světa, u nás mělo dlouho pejorativní význam. Tímto vínem – a nejen jím – se mu dostává jisté satisfakce. Snad mi blatničtí odpustí, použil jsem je s velkým respektem k výsledku sezdání Merlotu s Frankovkou mocného více než „patnáctivoltového“ důrazu.
Asi už samozřejmostí je na seznamu zlatých medailistů Hana Mádlová. Frankovka 2018 výběr z hroznů pod její etiketou získala zlato dokonce už podruhé. K tomu není co dodat.

Těch, kdo by si zasloužili být jmenováni je daleko víc – vlastně celá stovka. Do přiděleného formátu se však nevmístí, takže jen heslovitě zmiňuji ještě velké vinaře z malé podoblasti – Čech.
Ze zlata se těší za své Rulandské modré 2018 výběr z hroznů Jiří Zámeckého vinařství Jiřího Lobkowicze na Mělníku.
I druhá zlatá putuje na Mělník. Je za Rulandské bílé sur lie 2019 pozdní sběr a míří na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, přesněji do Vinařského střediska Mělník. Do třetice je to Ryzlink rýnský VOC Mělník 2018 vinaře Luďka Vondráka.
Sečteno, podtrženo. Dvacátý druhý Salon vín ukázal další krok ve vývoji české a moravské vinařské produkce. Oceněná vína jsou zrcadlem toho, jak dalece vyrostlo naše vinohradnictví a vinařství do rozmanitosti, především však kvality.

11. 2. 2022

Daily Meal

všechny novinky

Svijanské slavnosti po třatřicáté

Slavnosti jsou krom oslav piva, léta a radosti také příslibem naděje

Znojmo a léto patří k sobě

Že by si každý měl schovat pár dnů dovolené pro návštěvu letního Znojma je už známou skutečností

Tchajwanské ledové tříště, Chušúr jako v Mongolsku, polský bigos… a české koláčky

To všechno a mnohem více dalších dobrot ze všech stran glóbu bylo k mání na Kulaťáku

Daily Drink

všechny novinky

Vše o vinařství světa ve Valticích

Jedním z prvních dvou vzdělávacích projektů o vinohradnictví a vinařství začala Vinařská akademie Valtice

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/