replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Budějovický Budvar

Tradice, která těší

Sto dvacet let uplyne 15. dubna od chvíle, kdy první valná hromada zvolila správní radu a tím dala formálně vzniknout předchůdci současného – pivovaru Budějovický Budvar.

Dnes je pivovar jedním z nejznámějších českých subjektů, své pivo exportuje do sedmdesáti zemí a objem jeho vývozu na exportu tuzemského piva činí 20 procent.

Díky dodržování osvědčených postupů, používání původních surovin a vaření pouze v Českých Budějovicích získal pivovar v roce 2004 právo na užívání Chráněných zeměpisných názvů Budějovické pivo a Českobudějovické pivo.

První várku piva o objemu 200 hektolitrů uvařil sládek Antonín Holeček 7. října 1895, a založil tak věhlas piva Budweiser Budvar.

Pojem „Budweiser“ vycházel z tehdy používaných názvů Budějovice nebo Budweis. Město totiž vynikalo již od 13. století výrobou piva označovaného jako budějovické pivo nebo názvem „Budweiser Bier“. V roce 1930 byla potom registrována další důležitá ochranná známka „Budvar“. Ta vznikla stažením slov BUDějovický a pivoVAR. Protože se název piva „Budvar“ rychle stal synonymem vysoké kvality, byl ČAP v roce 1936 oficiálně přejmenován na „Budvar – Český akciový pivovar České Budějovice“.

Světlý ležák značky „Budweiser Budvar“ se postupně stal klíčovým produktem pivovaru. Pod značkou „Budweiser Budvar“ se dnes prodává kromě světlého ležáku B:ORIGINAL dalších 7 druhů piva (výčepní pivo B:CLASSIC, tmavý ležák B:DARK, kroužkovaný ležák B:SPECIAL, nealkoholické pivo B:FREE, speciální pivo B:STRONG, speciální pivo B:CRYO a nefiltrované kvasnicové pivo CVIKL).

Novodobá historie pivovaru začíná v roce 1967, kdy Ministerstvo zemědělství České republiky založilo Budějovický Budvar, n. p., jako přímého právního nástupce původního „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“. Budějovický Budvar za dobu své existence uvařil 48,3 milionu hektolitrů piva.

14. 4. 2015

Daily Meal

všechny novinky

Marek Raditsch – s Kampa Parkem dobré i zlé

Čtvrt století v jedné ze špiček restaurací v Česku

Aramark své strávníky hýčká

David a jeho krkovice, Fichtnerova kančí kroketa a pavouček od Punčocháře…

Bonusy mírného klimatického pásma

Jsme zemí, která se rozkládá zhruba mezi osmačtyřicátou a jedenapadesátou rovnoběžkou severní šířky. Nemáme moře, počasí bývá v běhu roku různé a často vrtošivé

Daily Drink

všechny novinky

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

Ležák nebo kyseláč?

V neutěšené době, kdy téměř nic nefunguje a nic se nesmí, se přece jen dá najít cestička

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/