replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Tchajwanské ledové tříště, Chušúr jako v Mongolsku, polský bigos… a české koláčky

To všechno a mnohem více dalších dobrot ze všech stran glóbu bylo k mání na Kulaťáku

V sobotu 4. června tam totiž za velkého zájmu návštěvníků proběhl Festival ambasád – Food & Culture.
Po dvouleté nucené přestávce se tam sešla nečekaná síla návštěvníků, kteří natěšeně kroužili mezi stánky. Chvílemi byli někteří až bezradní, téměř padesát zemí zde představovalo osvědčené lahůdky svých kuchyní. Bylo velice těžké procházet areál nějak programově, vše se dělo víceméně spontánně a lidé se k některým dobrotám dostávali tak, že je tam vtáhl lačný dav.

Nebylo to ostatně až tolik od věci, třeba díky tomu okusili jídla, která by jinak minuli. Permanentně atakován byl stánek partnerského Bayreuthu. I když kuchyni našich sousedů dobře známe, pár bílých klobásek a hutný bavorský ležák si nikdo nechtěl nechat ujít.
Velkému zájmu se těšila také japonská kuchyně. Exotické názvy byly stejně neznámé jako jídla sama a přesto, že někteří chvíli váhali se nakonec do prezentovaných dobrot odvážně pouštěli. Palačinkám podobné zeleninové či masové placky okonomiyaki byly nadšeně vychvalovány. Stejně jako sladké dezerty mochi. Neztratil se však ani vydatný polský bigos, k chuti přišly i různé indické vegetariánské variace. Doslova obležena byla prezentace Thajska. Stalo se jedním z častých cílů našich dovolených, mnozí si tak přišli oživit vzpomínky a ujistit se proč po dvouleté přestávce zemi znovu navštívit.

Naplánovat jste si mohli i degustaci vín vinařsky atraktivních zemí. Pro uhašení žízně pak dorazila z Krkonoš piva horského pivovaru Trautenberk. Osvěžení s desítkami nevšedních chutí nabízely i nejrůznější ledové tříště na stánku Tchaj-wanu.
Mezi trochu tajemné expozice pařila účast Republiky Maynmarský Svazu (dříve Barma) a Tanzanie či Pobřeží slonoviny. Prvně jmenovaná země navíc představila také šperky, tuším, že šlo o atraktivní variace mořských perel.

Jako vždy přinesl festival i záběr z oblasti kultury. V podobě hudebních produkcí etnických souborů. Tentokrát přijely z dvanácti zemí a dobře naložené diváky dokázali tanečníci strhnout ke spontánnímu doprovodu.
Nechyběla samozřejmě ani Česká republika. Představily ji představitelky značky Czech Specials v gesci agentury CzechTourism a jejich program oslovil mnoho diváků. Možná i proto, že za účast ve vědomostní soutěži o naší zemi byli odměněni tradičními českými koláčky, prý znamenitými.

Sečteno, podtrženo: festival se po všech stránkách vydařil, nově zúčastněné země přivezly na Kulaťák stopy exotiky, kulturní produkce a samozřejmě i nepřeberný počet laskomin ze všech koutů Země. Není patrně od věci mnohokrát opakované rčení, že kultura a pohostinství bývají respektovanými a úspěšnými velvyslanci svých zemí.
Festival měl možná jedinou malou nevýhodu, kterou nemá na vrubu pořadatel. Díky zájmu návštěvníků mu začíná být prostor malý.

Těšme se tedy už teď na jedinečnou možnost poznat v jeden čas na jednom místě přeširokou ukázku gastronomie mnoha zemí a věřme, že se bude konat v už opět po všech stránkách zdravém světě.

16. 6. 2022

Daily Meal

všechny novinky

Znojmo a léto patří k sobě

Že by si každý měl schovat pár dnů dovolené pro návštěvu letního Znojma je už známou skutečností

Tchajwanské ledové tříště, Chušúr jako v Mongolsku, polský bigos… a české koláčky

To všechno a mnohem více dalších dobrot ze všech stran glóbu bylo k mání na Kulaťáku

Bidfood je připraven…

Ve dnech 25. – 27. května – to je ještě dnes, probíhá na Výstavišti PVA v Letňanech významný event

Daily Drink

všechny novinky

Vše o vinařství světa ve Valticích

Jedním z prvních dvou vzdělávacích projektů o vinohradnictví a vinařství začala Vinařská akademie Valtice

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/