replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Čokoláda, káva a černé krušovice (pivní párování)

Pivní párování: hlavně ho neuzemnit

Některé tuzemské restaurace se o dosažení harmonie mezi pivem a nabízenými pokrmy pokoušejí, ale jejich zatím jako šafránu.

Přestože se o párování piva s jídly hovoří čím dál hlasitěji a pivovary tuto cestu dláždí cestu řadou degustací, záleží hlavně na restauracích, zda dokážou podobný zážitek hostům poskytnout. Některé to zkoušejí, je jich však zatím velmi málo. Možná ani ne tolik, kolik je prstů na jedné ruce.

Vybavuji si jednu, kde se na toto téma pracuje neustále, objevně a z vlastní iniciativy. Jde o Les Moules na Starém Městě. Hosté tam ulétávají na variaci Foie gras v glazé z třešňového piva, kombinované často s mocným Kasteel Rouge s předlouhým višňovým dozníváním. Pater Lieve Tripel, svrchně kvašené světlé pivo s pikantní hořkostí a patrnou stopou alkoholu v dochuti, zase doporučují k mušlím na thajský způsob. Klasický klášterní amber Augustijn s lehčím chmelovým dotahem se má rád s mušlemi, ať na bílém víně nebo v přírodní úpravě. Mimořádné je ale i jeho setkání se slaným koláčem quiche flamande. A ještě jedna kombinace z Les Moules: osmivoltový Hopus výrazně chmelového tónu (díky pěti druhům použitého chmele) nabízejí prakticky ke všem masům, ale i pokrmům z ryb.

To, že se velké pivovary pustily do párování, je jistě hodno respektu. Otázkou je, nakolik se jejich zkušenosti uplatní v samotných restauracích. Především ty z pivovarských řetězců by měly na výsledky párování zareagovat.

Vybrané restaurace s patřičným jménem, kde by zařazení do menu bylo na místě, dostávají o těchto aktivitách mateřských pivovarů signál – alespoň ve společnosti Pilsner Urquell. Jak s ním ale naloží, do toho už pivovar mluvit nemůže. Je škoda, že většina mini a mikropivovarů, kde mají sice mnoho druhů piv v jednom místě, do párování významněji nepromlouvají. Povýtce totiž nemívají plnohodnotnou kuchyni.

Párovat jídla s tradičními českými pivy dokáže každá jen trochu schopná kuchyně. V případě jiných druhů nicméně souhra v chuti poněkud vázne. Protože ne všechny restaurace nabízejí široký sortiment piv, nepracují s nimi ani kuchaři. V některých případech se tedy objeví disharmonie mezi pokrmem a zvoleným pivem. Buď se přitom vůbec netrefí správný výběr piva k dané receptuře. Anebo kuchaři nezvyklí párovat méně důrazná piva a u jídla přeženou kořenění, pivo docela uzemní a nenechají mu téměř žádný prostor. Každodenním tréninkem však získají rutinu jak v nápadech, tak technice vaření, a kýžený efekt se, věřme, brzy dostaví.

25. 3. 2016

Daily Meal

všechny novinky

Rozpalující silvestrovská forsáž U Žáby

Loučení s odcházejícím rokem je vždy provázeno bujarou náladou

Svijanské Vánoce nesou naději

Na vánočním trhu se i letos objeví sváteční edice svijanského piva

U Kalendů

Grundle, jazyk, pórek… Legenda vorařského Podskalí ožila

Daily Drink

všechny novinky

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

Ležák nebo kyseláč?

V neutěšené době, kdy téměř nic nefunguje a nic se nesmí, se přece jen dá najít cestička

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/