FOODOLOGY

Martinhal Cascais M Bar

Jak se jí o prázdninách: Martinhal Cascais Family Hotel

Portugalský resort ležící pouhou půlhodinku cesty od Lisabonu nabízí vše, co dělá tamní kucyni zajímavou.

V hlavní budově nebo malebném zákoutí před ní v chladivém stínu je spousta možností, jak se dobře a chutně stravovat. Přívětivá atmosféra, jakou nabízejí všechny restaurace, je zaměřena hlavně na děti. Jednotlivá dětská menu mají kolorit autentičnosti, čerstvých surovin a osvědčených místních úprav. Usaďte se, kde je vám libo, ať je to v O Terraço, M Baru nebo ve změné stinném koutě s výhledem na ryzí přírodu, všude si vyberete.

Kulinářská filozofie resortu je založena na práci se surovinami vysoké kvality od portugalských producentů. Šéf kuchyně Daniel Andrade a jeho tým si vybrali dodavatele z Cascais a blízkého okolí, produkty se ocitají v kuchyni pouhých pár hodin po sklizení. Ryby pocházejí z vyhlášených rybářských trhů, a maso je vybráno z nejlepších regionů. Rostlinné produkty dodává Manuel Rosa, široko daleko vyhlášený pěstitel.

K tomu je k dispozici nabídka znamenitých vín v udivující škále.

V menu tak najdete třeba avokádovou roládu s krevetami, chilli a šťovíkem, salát z quinoy s ananasem, pečenou solenou tresku na kari s kokosem a mořskými řasami, grilované makrely s jablky a lichořeřišnicí nebo 35 dní vyzrálé hovězí s chřestem a parmazánem.

Když se usadíte venku, lehký vánek jen mírně rozvlní okraje slunečníků, jako by se ptal, smí-li vstoupit. Potom se chopí vůní, vycházejících z talířů, vykrouží s nimi piruetu okolo vašich chřípí a zmizí.

Resort nedaleko atlantického pobřeží nabízí několik variant bydlení – od elegantních, efektně designovaných pokojů v hlavní budově po bydlení v moderních vilách.

Pro děti je zde rozlehlá krytá plocha a klub, jehož využití je – s výjimkou Baby Room zarma. Protože areál leží mezi dvěma golfovými hřišti – Quinta da Marinha a Oitavos Dunes – mají rodiče možnost se věnovat hře, zatímco se děti baví v Kids Clubhouse. Snadno tak lze kombinovat sportovní vyžití i společný rodinný program tak, aniž by někdo strádal.

Vedle krytých prostor klubu mají děti k dispozici více než 2000 metrů čtverečních speciálně upravených a vybavených hřišť. Po celý den tak mohou střídat programy či atrakce, aniž by se třeba jen minutku nudily. Dětský klub a jeho programy jsou komponovány pro různé věkové skupiny a specializovány na chlapce nebo dívky.

28. 6. 2018

Daily Meal

všechny novinky

Poklady německých vinic potřetí

Německá vína nové generace tamních vinařů nic neztratila z historicky osvědčených kvalit

Grilovačky startují

RYBA NA GRIL se nazývalo představení produktových novinek společnosti Fjord Bohemia

Velikonoce přinesly jaro do Krkonoš

Hotel Horizont – dominanta Pece pod Sněžkou – se v čase vyprofilovala ve vyhledávané centrum relaxace a odpočinku

Daily Drink

všechny novinky

Pivo přímo ze sklepa – další z rodiny svijanských speciálů

Letošní sezónu otevřel pivovar Svijany opět novinkou v portfoliu

Tři patra vín u Jelena

Znovupořádání populárních degustací je zřejmým znamením návratu lepších časů gastronomie

Rakouská vína tekla v Jaltě proudem

Po čtyři hodiny patřily v prostorách Jalta Boutique Hotelu rakouským vínům