replica watches review are extremely famous swiss. 100% quality assurance https://replica-watches.to.

most popular fake breitling watches for cheap sale.

100% authentic replica uhren.

FOODOLOGY

Domácí dýňové gnocchi s kaštanovou redukcí a bílými lanýži z Alby

Černobílý svět lanýžů v Bellevue. Festival nabídne šest chodů s ceněnou houbou

Zatímco v Albě se právě chystají na sběr bílých lanýžů, v Praze jednu z gastronomicky nejzajímavějších hub uctí od 16. listopadu každoroční festival v restauraci na Smetanově nábřeží.

Bílé lanýže z italského Piemontu a černé z francouzského Périgordu se potkají na talířích restaurace Bellevue od 16. do 29. listopadu. Manažer restaurace František Novák vybral ty správné lanýže, šéfkuchaři Petr Bureš a Carlo Bernardini sestavili atraktivní menu.

Společnost jim během prvního týdne tradičního lanýžového festivalu budou dělat znamenitá vína z piemontských sklepů Marchesi di Gresy, která ve dnech 18. a 19. listopadu osobně představí sklepmistr vinařství Jeffrey Chilcott.

Lanýže prostupují celé šestichodové menu v Bellevue. První položkou je vyzrálý kozí sýr s lanýžovým medem, který provází salát z pečené řepy a granátového jablka spolu s černými lanýži. Partnerem mu bude Sauvignon Langhe 2014 DOC. V menu si dále budete moci vychutnat tradiční piemontské těstoviny tajarin (neboli po italsku taglierini) s bílými lanýži z Alby spolu s Chardonnay di Gresy 2013 Langhe DOC.

Na pořad se dostanou také tournedos Rossini s foie gras, pyré z jeruzalémského artyčoku a omáčkou z černých lanýžů. K těm Chilcott naordinoval těžký kalibr, Barbaresco Camp Gros Riserva 2010 DOCG. A aromatická houba se přihlásí rovněž v dezertu, jímž je hruškový tarte tatin pečený v Moscato D´Asti s oříškovým crumblem a zmrzlinou – z bílých lanýžů. Jak vyplývá z naznačené úpravy, velmi dobře si rozumí s vínem La Serra Moscato d Asti 2014 DOCG.

Druhá polovina podzimu je tradičně dobou, kdy začíná sběr černých i bílých lanýžů. V italské Albě se už od 10. října koná každoroční veletrh, kde je až do 15. listopadu možné vybrat si ty nejlepší kousky. Rekordní cena za bílý lanýž padla v roce 2007, když za exemplář o hmotnosti 1,5 kilogramu nalezený psem jménem Rocco a jeho majitelem Lucianem Savinim kupec zaplatil 330 tisíc dolarů. Loni se bílé lanýže prodávaly za 220 eur (přibližně šest tisíc korun) za 100 gramů.

 

9. 11. 2015

Daily Meal

všechny novinky

Znojmo a léto patří k sobě

Že by si každý měl schovat pár dnů dovolené pro návštěvu letního Znojma je už známou skutečností

Tchajwanské ledové tříště, Chušúr jako v Mongolsku, polský bigos… a české koláčky

To všechno a mnohem více dalších dobrot ze všech stran glóbu bylo k mání na Kulaťáku

Bidfood je připraven…

Ve dnech 25. – 27. května – to je ještě dnes, probíhá na Výstavišti PVA v Letňanech významný event

Daily Drink

všechny novinky

Vše o vinařství světa ve Valticích

Jedním z prvních dvou vzdělávacích projektů o vinohradnictví a vinařství začala Vinařská akademie Valtice

Pivovar Svijany – rok 2021, rok změn

Do oživeného dění v českém pohostinstvím vstupuje rodinný Pivovar Svijany razantně hned několika změnami

Sklenici svijanského na oslavu…

Stalo se už zavedenou tradicí, že Rodinný pivovar Svijany uvaří k významným dnům slavnostní pivo

https://www.theloadguru.com/best-vpn-for-privacy/